Řecké pečené citrónové brambory

How-to-make-Lemon-Greek-Potatoes-1

Unikátní na řeckých citronových bramborách je to, že jsou vařeny v silně aromatizovaném vývaru z citronového česneku, takže nasají veškerou tuto chuť a aroma před pečením do zlaté dokonalosti, pak se pečou, dokud se tekutina neodpaří, a zůstane jen olej na opečení brambor dozlatova. Jsou naprosto návykové!

Co budeme potřebovat: 

1 kg velkých brambor
1 a 1/2 šálku kuřecího vývaru
1 / 2 šálku olivového oleje Zafrakopoulos
1 / 3 šálku citronové šťávy
5 stroužků česneku, jemně nastrouhané
1 lžíce sušeného oregana z pohoří Olymp
2 lžičky mořské soli Bioagros
citronové klíny, čerstvé listy petržele

Postup:

Předehřejte troubu na 200 ° C (horkovzdušnou na 180 ° C). Velké brambory oloupejte a nakrájejte na silné klíny - asi 3 cm silné a střední na 3. Vložte brambory do pekáče se všemi ostatními přísadami. Pečte 45 minut: Po 20 minutách brambory otočte, restujte dalších 25 až 30 minut, dokud tekutina nebude absorbována s  bramborami / odpařena a nezůstane vám na pánvi hlavně olej. Křehké brambory přeneste na samostatný plech či nádoby a nakloňte původní pekáč a nasajte co nejvíce oleje, poté pokapejte brambory. Brambory přeneste do trouby a pečte 35 - 40 minut, jednou nebo dvakrát otočte, dokud brambory nejsou zlaté a na okrajích trochu křupavé. Ohřejte šťávu na pánvi a poté ji zalijte s česnekovými šťávami do trouby na posledních asi 5 - 10 minut, aby byl česnek zlatý. Přeneste brambory na servírovací talíř. Nakonec podávejte, ozdobené citronovými klíny a petrželí, také můžete posypat řeckou fetou. Kalí orexi.

Tip: pro zdravější variantu: na pečící papír poskládejte brambory na klínky a poté zalijte zálivkou z olivového oleje, citrónové šťávy, sušeného oregána a soli, pečte ve vyhřáté troubě na 180 C asi 30-40 minut do zlatova :-)