DOVOLENÁ v termínu 19.07.- 07.08.2021, eshop uzavřený. Vaše objednávky vyřídíme až se vrátíme zpět. Děkujeme za pochopení Lucie a Fanis.
Neohodnoceno

Halva mandle 400g Goumenisses

Momentálně nedostupné
Kód: 4001
229 Kč

Když se tradice setká s vkusem. Sezamová halva oi goumenisses “je lahodný, výživný a je to velmi chutný tradiční řecký dezert vyrobený ručně z rostlinných ingrediencí. Vyrábí se z tahini (mletý sezam) s přídavkem ořechů, kakaa nebo vanilky. První volba v tradičním půstu, ale také ideální dezert po obědě nebo večeři a ke kávě.

Podněcovatelkou, zakladatelkou a tvůrkyní společnosti je Dimitra Dartsi. Narodila se a chovala se v Goumenisse, dobře se orientuje v místních produktech a chuti tradičních chutných jídel a sladkostí. Ví, jak dřít na něco, co opravdu miluje; úrodná půda a její produkty. Od dětství pozorovala svou matku a babičku, zatímco vybírali nejlepší plody své země, aby si vyrobila domácí džemy a lžíce sladkostí.

Lidé v Řecku tradičně konzervovali své sezónní ovoce po celý rok vařením s cukrem. Cukr byl používán jako přírodní konzervační prostředek. Tomu říkáme v Řecku lžíce sladká. Lžíční sladkosti byly oficiální a velmi zvláštní pouští hostů domů.

Dimitra si pamatuje, že v dětství její matka schovávala lžíce sladkostí na tajném místě doma, protože to bylo přísně vyhrazeno pro hosty a zakázáno pro zbytek rodiny; 

"Bylo to považováno za nejvzácnější poušť, která se podává hostovi;" byla to ukázka kuchařských dovedností ženy v domácnosti “. Rodinné chutné tajemství, sladké vzpomínky a láska k tradici byly tři hlavní faktory, které ji inspirovaly a podnítily k šíření domácích lahůdek na pulty obchodů.

Dnes se svou dcerou Annou, která do společnosti vstoupila před 5 lety, tvoří dynamickou kombinaci Goumenisses. Už si podmanili řecký trh a jejich výrobky si spravedlivě získaly místo v nejuznávanějších lahůdkářstvích, hotelech a restauracích v Aténách a Soluni i v některých provinčních obchodech. Jejich výrobky byly několikrát oceněny a byly vybrány od některých z nejpopulárnějších řeckých kuchařů. Celkově lze výrobky z goumenisses najít ve více než 300 obchodech v Řecku. Kromě toho v posledních letech uskutečnili určitý vývoz v některých z největších měst na světě.