O nás

O NÁS

Zveme vás touto cestou do našeho originálního řeckého obchodu.

Všichni, kteří milují Řecko a řeckou kuchyni, jsou vítáni. Chtěli bychom se opravdu lišit a být originální, náš menší řecký eshop, který je zaměřený na naše oblíbené oblasti, kde jsme žili a víme, co je dobré. Nepotrpíme si na produkty, které mají medaile a ocenění, ale na opravdu kvalitní produkty od místních řeckých farmářů, které místní Řekové používají a kupují.

Nechceme být pouze e-shop pro prodej, ale šířit naší lásku k Řecku a všemu, co s ním souvisí. Radovat se ze života a také z maličkostí. Protože nikdy nevíte, co bude zítra. V jednoduchosti je krása, tím se řídí většina místních Řeků.

Budeme tu pro vás, abychom vám každý den dělali veselejší a pomohli ke zdravějšímu životnímu stylu. Naučíte se používat nejen kvalitní řecký olivový olej každý den v kuchyni.

Dále máme pro vás spoustu úžasných produktů jako je koření, káva, bylinné čaje, sladké medové či sirupové dezerty, baklavu, sezamové pasty, chalvu, olivy zelené, olivy černé, olivové pasty, řecká vína, retsinu, ouzo a dálší novinky z našich oblíbených oblastí Athény, Larissa, Thessaloniki, Chalkidiki a Pelopones.

A KDO JSME?

Česko-řecký pár, já Lucie češka, narozená v Praze, žijící několik let v Řecku a Theofanis z řeckého města kávy Larissa.

Poznali jsme se pracovně. A jak to tak bývá právě v Řecku na poloostrově Chalkidiki (oblast Afytos), rádi cestujeme, poznáváme, vaříme tradiční řeckou kuchyni. Myslíme si, že máme úžasný potenciál si získat vaši důvěru a prohloubit vaše chuťové buňky.

Tak jako např. když ponoříte čerstvou křupavou bagetu do řeckého extra panenského olivového oleje, ozdobíte čerstvým oregánem, sýrem fetou či černými olivami a připijete ouzem.

A nejlépe vše dohromady :-)

NÁŠ PŘÍBĚH

Touha otevřít tento náš sen byla obrovská. Proto když se naskytla vhodná příležitost, začali jsme plánovat a domlouvat spolupráci.

Abychom se vám lépe a v krátkosti představili, jsme 3 - taková normální řecko česká rodina :-)

Já Lucie narozená v Praze jsem vždy pracovala v cestovním ruchu a s tím spojené. S dcerou Pavlínou, nyní již 8 let, mluvící řecky i česky, jsme střídavě žily na několika místech v Řecku jako tyto oblasti Athény, Thessaloniki, Peloponés a Chalkidiki.

Procestovaly jsme spoustu míst, kam se běžní turisté nedostanou a pochopily jsme jejich řecký životního styl, který je nám velmi sympatický. Poznaly jsme zde také spoustu kamarádů Řeků i Čechů, s kterými jsme v kontaktu neustále. Velmi jsme si tuto zemi zamilovaly a rádi se sem opětovně vracíme.

Na konci svých cest, při mé pracovní příležitosti jako delegátka jsem poznala úžasného člověka a přítele Theofanis, který pochází z Řecka z města kávy Larissa. Zde se narodil, ale vždy pracoval i v jiných částech v Řecku jako např. Thessaloniki, Chalkidiki, ostrov Paros... má mnoho zkušeností ve svém povolání gastro a cestovním ruchu, také velmi rád vaří, relaxuje a sportuje. Nyní žijeme společně v Praze a náš Fanis se učí pilně česky :-)

Abychom se nám tu v Čechách nestýskalo, protože všichni milujeme sluníčko, moře a řeckou kuchyni, toto nám přišlo jako ideální nápad podnikání. Zde se s vámi můžeme podělit a nabídnout úžasné produkty a delikatesy, kteří místní Řekové konzumují.

Chtěli bychom se opravdu lišit a být originální, náš menší řecký obchůdek, který je zaměřený na naše oblíbené oblasti, kde jsem žili a víme, co je dobré. Nepotrpíme si na produkty, které mají medaile a ocenění, ale na opravdu BIO farmářské produkty od místních řeckých farmářů, které místní Řekové používají a kupují.

Nově otevíráme v Praze na Kubánském náměstí také obchůdek v kamenné prodejně, kde bude náš sklad, výdejna eshopu a i později prodejna. 

Věříme, že si tu každý najde své místečko a bude se sem rád vracet za inspirací a nákupem.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení